Menu
Nyheder
Opdaterede træningstider
Nyheder
Side opdateret med træningstider og baneoversigt
Nyheder
Mindre opdatering
Nyheder
Velkommen
Kommende kampe
August 2016
30.
tirsdag
17.30
Bjert IF
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 721
Sdr. Bjert Stadion
FC Kolding Nord
Sdr. Bjert Stadion
30.
tirsdag
18.30
Bramdrupdam GIF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 22
Bramdrupdam Hallerne
Sønderborg Inter
Bramdrupdam Hallerne
30.
tirsdag
18.45
FC Kolding Nord
Herrer
U19
DBU Jylland Pokal U19 Drenge/11 (1998-99) • Pulje 1
Lyshøjskolen
Hedensted IF (Kval/329)
Lyshøjskolen
31.
onsdag
17.30
FC Kolding Nord (2)
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 740
Lyshøjskolen
Gauerslund IF
Lyshøjskolen
31.
onsdag
18.00
Bramdrupdam GIF
Kvinder
U12
U12 Piger C (2005) 8M - Efterår • Pulje 241
Bramdrupdam Hallerne
Bjert IF
Bramdrupdam Hallerne
31.
onsdag
18.00
Thyregod SF Frem (1)
Kvinder
U15
U15 Piger C2 (2002) 8M - Efterår • Pulje 282
Center Thyregod
BKF
Center Thyregod
31.
onsdag
18.30
Dalby/Bjert
Herrer
U12
U12 Drenge B1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 56
Dalby Stadion
Bramdrupdam GIF
Dalby Stadion
31.
onsdag
18.30
Askov/Malt UI
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 741
Askov Stadion
FC Kolding Nord (1)
Askov Stadion
31.
onsdag
18.30
Vejle B (2)
Herrer
U13
U13 Drenge Vest (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 705
VB Parken
Bane 6 Træning
FC Kolding Nord
VB Parken
Bane 6 Træning
31.
onsdag
19.00
Bramdrupdam GIF
Herrer
Oldboys/girls
Oldboys B3/11 - efterår • Pulje 12
Bramdrupdam Hallerne
Fynslund B
Bramdrupdam Hallerne
September 2016
1.
torsdag
18.30
FC Kolding Nord
Herrer
U14
U14 drenge Vest 2 (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Lyshøjskolen
S.f.B.
Lyshøjskolen
3.
lørdag
10.00
Dalby GF
Kvinder
U11
U11 Piger B (2006) 8M - Efterår • Pulje 214
Bramdrupdam Hallerne
Bramdrupdam GIF
Bramdrupdam Hallerne
3.
lørdag
10.00
Bramdrupdam GIF
Herrer
U6
U6 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 352
KFUM Parken
Gauerslund IF (3)
KFUM Parken
3.
lørdag
10.15
Hover IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 352
KFUM Parken
Bramdrupdam GIF
KFUM Parken
3.
lørdag
10.30
Bramdrupdam GIF
Herrer
U6
U6 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 352
KFUM Parken
Fredericia KFUM (2)
KFUM Parken
3.
lørdag
11.00
Erritsø GIF
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 769
EIC - Erritsø Idrætscenter
FC Kolding Nord (2)
EIC - Erritsø Idrætscenter
3.
lørdag
11.00
Kolding B
Kvinder
U13
U13 Piger Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 948
Mosevej Sportsplads
7 A
FC Kolding Nord
Mosevej Sportsplads
7 A
3.
lørdag
11.20
Bramdrupdam GIF
Kvinder
U11
U11 Piger B (2006) 8M - Efterår • Pulje 214
Bramdrupdam Hallerne
Nr. Bjært/Strandhuse IF
Bramdrupdam Hallerne
3.
lørdag
12.00
Bramdrupdam GIF
Kvinder
U11
U11 Piger A (2006) 8M - Efterår • Pulje 201
Skibet Stadion
Give Fremad
Skibet Stadion
3.
lørdag
12.40
Bramdrupdam GIF
Kvinder
U11
U11 Piger A (2006) 8M - Efterår • Pulje 201
Skibet Stadion
Hatting/Torsted Fodbold
Skibet Stadion
3.
lørdag
13.00
Bramdrupdam GIF
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2016 • Pulje 22
Bramdrupdam Hallerne
SUB Sønderborg
Bramdrupdam Hallerne
4.
søndag
10.00
Bramdrupdam GIF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 5M - Efterår • Pulje 507
Bramdrupdam Hallerne
Kolding B(U12)
Bramdrupdam Hallerne
4.
søndag
10.00
Bramdrupdam GIF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2007) 5M - Efterår • Pulje 532
Elbo Hallen
Taulov/Skærbæk IF (1)
Elbo Hallen
4.
søndag
10.40
Østbirk IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 4
Bramdrupdam Hallerne
Bramdrupdam GIF
Bramdrupdam Hallerne
4.
søndag
10.40
Bramdrupdam GIF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2007) 5M - Efterår • Pulje 532
Elbo Hallen
Taulov/Skærbæk IF (2)
Elbo Hallen
4.
søndag
11.00
BKF
Kvinder
U15
U15 Piger C2 (2002) 8M - Efterår • Pulje 282
Bramdrupdam Hallerne
Thyregod SF Frem (2)
Bramdrupdam Hallerne
4.
søndag
11.00
Harte G & IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 583
Lyshøjskolen
Bramdrupdam GIF (1)
Lyshøjskolen
4.
søndag
11.00
Nr. Bjært/Strandhuse IF
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 583
Lyshøjskolen
Bramdrupdam GIF (2)
Lyshøjskolen
4.
søndag
11.20
Bramdrupdam GIF
Herrer
U11
U11 Drenge A (2006) 8M - Efterår • Pulje 4
Bramdrupdam Hallerne
Kolding B
Bramdrupdam Hallerne
4.
søndag
11.20
Fredericia KFUM
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 5M - Efterår • Pulje 507
Bramdrupdam Hallerne
Bramdrupdam GIF
Bramdrupdam Hallerne
4.
søndag
11.30
FC Kolding Nord (1)
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 770
Harte Stadion
Vejen SF
Harte Stadion
4.
søndag
11.40
Bramdrupdam GIF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 583
Lyshøjskolen
Øster Starup/Vester Nebel IF
Lyshøjskolen
4.
søndag
11.40
Bramdrupdam GIF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 583
Lyshøjskolen
Lunderskov B
Lyshøjskolen
4.
søndag
11.40
Fredericia KFUM (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 632
EIC - Erritsø Idrætscenter
Bramdrupdam GIF
EIC - Erritsø Idrætscenter
4.
søndag
12.00
Ammitsbøl SG&I
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2006) 8M - Efterår • Pulje 24
Bramdrupdam Hallerne
Bramdrupdam GIF
Bramdrupdam Hallerne
4.
søndag
12.20
Bramdrupdam GIF
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 632
EIC - Erritsø Idrætscenter
Fredericia fF
EIC - Erritsø Idrætscenter
4.
søndag
12.30
FC Kolding Nord (1)
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 741
Bramdrupdam Hallerne
Vejen SF
Bramdrupdam Hallerne
4.
søndag
12.40
Vinding SF
Herrer
U11
U11 Drenge B2 (2006) 8M - Efterår • Pulje 24
Bramdrupdam Hallerne
Bramdrupdam GIF
Bramdrupdam Hallerne
4.
søndag
13.00
FC Kolding Nord
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 655
Lyshøjskolen
Taulov/Skærbæk IF
Lyshøjskolen
4.
søndag
13.00
FC Kolding Nord
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (2000) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 432
Bramdrupdam Hallerne
Kildevæld
Bramdrupdam Hallerne
4.
søndag
13.00
Højer/Tønder
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 919
Marskhallen
FC Kolding Nord
Marskhallen
4.
søndag
13.30
Erritsø GIF
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 479
EIC - Erritsø Idrætscenter
FC Kolding Nord
EIC - Erritsø Idrætscenter
4.
søndag
15.00
FC Kolding Nord
Herrer
U15
U15 Drenge Vest 2 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 515
Lyshøjskolen
Randers Freja
Lyshøjskolen
4.
søndag
16.00
FC Kolding Nord
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (2000) 11M - Efterår 2016 • Pulje 416
Bramdrupdam Hallerne
Vinding SF
Bramdrupdam Hallerne
4.
søndag
16.45
Vejen SF
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 332
Vejen Stadion
FC Kolding Nord
Vejen Stadion

Nyheder fra Bold.dk

Nyheder fra DBU